Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Późnym popołudniem ostatniego dnia Majówki strażacy z JRG 1 i JRG 2 zostali zadysponowani do pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Berensona. Już z treści zgłoszenia wynikało, że na miejscu mogą być osoby poparzone. Do akcji wyruszyły dwa samochody gaśnicze, samochód z drabiną mechaniczną oraz Grupa Operacyjna z Komendy Miejskiej PSP. 

Na miejscu w wyniku rozpoznania ustalono, że pożar objął kilka pomieszczeń w parterowym budynku, a jego mieszkańcy zdołali się samodzielnie ewakuować. Osobom tym, z racji rozległych poparzeń, została udzielona pierwsza pomoc przez strażaków oraz przez ratowników medycznych. Następnie, osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala.

Pożar ugaszono wprowadzajac prąd wody przez główne wejście do budynku. Podczas akcji gaśniczej z wnętrza obiektu wyniesiono dwie nadpalone butle gazowe.

Tekst: mł. kpt. Jakub Nowak
Zdjęcia: mł.  bryg. Artur Mazurek