Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 17:36 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Ostrobramskiej i Grenadierów. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,9/16/340.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję dwóch samochodów osobowych w wyniku której zablokowany był jeden pas ruchu w kierunku centrum. Autami podróżowały w sumie cztery osoby. W chwili przybycia zastępów PSP wszyscy uczestnicy kolizji opuścili pojazdy o własnych siłach. Na miejscu zdarzenia obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego. Kierownik Zespołu po przeprowadzeniu wywiadu stwierdził, że nikt z uczestników zdarzenia nie wymaga hospitalizacji.
Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w rozbitych autach. Pojazdy zostały usunięte na pobocze drogi.
W działaniach trwających około pół godziny brało udział 12 strażaków.

Tekst i zdjęcia: st. ogn. Robert Rosłaniec