Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 11:58 strażacy z JRG 12 zostali alarmowo zadysponowani do zderzenia samochodu ciężarowego z autem osobowym. Do kolizji doszło na skrzyżowaniu ul. Patriotów i Szafirowej.

Po przybyciu na miejsce, ratownicy zastali mocno rozbity samochód osobowy i ciężarówkę zaparkowaną na poboczu. Rozbity pojazd blokował ruch na całym skrzyżowaniu. Osoby podróżujące samochodami biorącymi udział w kolizji znajdowały się poza swoimi pojazdami. Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał wskutek zderzenia. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i odłączeniu zasilania w samochodach. Z uwagi na duże natężenie ruchu, strażacy do czasu przybycia Policji kierowali ruchem drogowym. Po wykonaniu czynności przez WRD  Policji i uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych przez służby sprzątające, usunięto rozbity pojazd ze skrzyżowania udrażniając tym samym ruch na odcinku jezdni Patriotów. Powrót do koszar zastępy z JRG 12 zanotowały o godzinie 13:33.

Tekst: asp. Marcin Rybski

Foto: JRG 12