Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 1 maja 2020 roku Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Warszawa 5 została zadysponowana o godzinie 21.41 do działań poszukiwawczych na rzece.

Miejscem prowadzenia działań była miejscowość Dyszobaby w powiecie Maków Mazowiecki. Z uzyskanych informacji wynikało, iż mężczyzna około 70 lat wyszedł na ryby i nie wrócił. Na brzegu znaleziono rzeczy osobiste poszukiwanej osoby. Działania SGRWN polegały na przeszukaniu rzeki Narew przy użyciu nurka oraz zestawu sonaru holowanego. Nurek-ratownik przeszukał miejsce, gdzie potencjalnie mógł wpaść mężczyzna. Sonarem holowanym sprawdzono obszar o powierzchni około 10 000 m2. Niestety pomimo wysiłku nikogo nie odnaleziono. Ze względu na środek nocy działania poszukiwawcze przerwano. Do jednostki ratownicy powrócili o godzinie 3.45.

Tekst: st. kpt. Łukasz Kochanowski

Zdjęcia: kpt. Łukasz Klimaszewski, mł. ogn. Arkadiusz Pieńkowski