Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W godzinach popołudniowych trzy zastępy GBA-Rt, GCBA i SCRT z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 wraz z Dowódcą JRG zostały zadysponowane do wypadku dwóch samochodów ciężarowych.

Po dojeździe KDR stwierdził zderzenie czołowe dwóch pojazdów, w których uwięzieni byli obaj kierujący. Na miejscu były obecne Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu piany ciężkiej w komory silników w celu zabezpieczenia przed ryzykiem powstania pożaru. Odłączono dopływy napięcia oraz zakręcono zawór CNG w jednym pojeździe. Ratownicy zostali podzieleni na dwa odcinki, które równocześnie rozpoczęły wykonywanie dostępu do poszkodowanych kierowców. Pierwszy z kierowców po wyparciu kolumny kierownicy oraz usunięciu drzwi, został ewakuowany i przekazany ZRM. Natomiast drugi w trakcie robienia dostępu stracił przytomność oraz funkcje życiowe. Wdrożono tlenoterapię czynną i po ewakuacji został poddany resuscytacji przez ZRM. Poszkodowani zostali zabrani do szpitali. W jednym z pojazdów podróżowały jeszcze dwie osoby, które wyszły z kabiny o własnych siłach przed przyjazdem zastępów i stały na poboczu. Po przebadaniu przez lekarza pozostały na miejscu zdarzenia. W celu usunięcia pojazdów z jezdni została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego "Warszawa-8". Po ściągnięciu ich na pobocze jezdnię uprzątnięto.

Tekst: asp. sztab. Rafał Laskowski

Zdjęcia: kpt. Karol Pietrzyk