Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 17:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze w lokalu gastronomicznym przy alei Krakowskiej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z JRG 9 oraz zastęp z JRG 2.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów ustalono, że w trakcie przygotowania posiłku przez pracowników lokalu nagle zapalił się osad znajdujący się w kominie wentylacyjnym nad grillem opalanym węglem. Pracownicy próbowali ugasić pożar przy użyciu gaśnic a następnie opuścili lokal.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu lokalu, wszystkie osoby opuściły lokal samodzielnie. Jednocześnie strażacy weszli na dach i zdemontowali elementy komina, które uległy spaleniu. Następnie elementy wyposażenia lokalu które były narażone na działanie temperatury zostały sprawdzone kamerą termowizyjną.

Na miejsce działań przybyła Grupa Operacyjna Województwa oraz Grupa Operacyjna Miasta st. Warszawy.

Tekst: asp. Rafał Zagóra

Zdjęcia: st. str. Kamil Maruszczak