Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 06:50 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie  o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Ostrobramskiej i Poligonowej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,9/16/340.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję dwóch samochodów osobowych oraz rowerzysty w wyniku której zablokowany był jeden pas ruchu. Pojazdami podróżowały w sumie trzy osoby. Jedne z uczestników zdarzenia został przebadany na miejscu przez Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie przewieszony do szpitala. Pozostali kierowcy nie wymagali hospitalizacji.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych autach oraz zasypaniu sorbentem wyciekłych płynów eksploatacyjnych. Pojazdy zostały usunięte na pobocze drogi. W działaniach trwających około pół godziny brało udział 11 strażaków.

Tekst: st. ogn. Paweł Zabłocki
Zdjęcia: st. asp. Robert Piwiński