Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 18:00 do JRG 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ma Moście Siekierkowskim. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,9/16/340.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy, w którego tył uderzył samochód osobowy. Audi po uderzeniu zaczęło się palić. Pojazdami w sumie podróżowały 3 osoby. Pasażerka z Audi znajdował się pod opieką ratowników z karetki transportowej, natomiast kierującej Q3-ką strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kierowca Fiata nie uskarżał się na żadne dolegliwości i nie posiadał zewnętrznych obrażeń.

Działania PSP polegały dodatkowo na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu gaśniczego piany na palące się Audi. Po ugaszeniu pożaru w autach odłączono akumulatory oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. W działaniach trwających około półtorej godziny brało udział 10 strażaków.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. Paweł Adamczyk