Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 17:47 do Punktu Alarmowego JRG 17 wpłynęło zgłoszenie o uruchomionym systemie sygnalizacji pożarowej w budynku biurowym przy ulicy Pileckiego. Do zdarzenia zadysponowano z JRG 17: GBA-Rt 3/16/2,5, SCD 31; z JRG 9:  GBA-Rt 2,5/25/2,5 oraz SLRR z Grupą Operacyjną Miasta. 

 Po przyjeździe na miejsca zdarzenia KDR zastał pracownika ochrony, który poinformował, że załączył się system sygnalizacji pożarowej w jednym z pomieszczeń na parterze. W trakcie przeprowadzania rozpoznania zlokalizowano pomieszczenie rozdzielni średniego napięcia z którego wydobywał się dym. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania w budynku za pomocą przeciwpożarowego wyłącznika prądu, co nie skutkowało odłączeniem zasilania w pomieszczeniu rozdzielni. KDR zadysponował na miejsce zdarzenia Pogotowie Energetyczne, które odłączyło rozdzielnię od zasilania. Energetycy stwierdzili spalony przekładnik w transformatorze przez który wystąpiło zadymienie. Po stwierdzeniu braku zagrożenia, przy użyciu kamery termowizyjnej i detektora napięcia, oddymiono kondygnację grawitacyjnie. 

W działaniach trwających około 1 godzinę brało udział 15 strażaków. 

Tekst: st.sekc. Łukasz Góral

Zdjęcia: st.asp. Mirosław Ostrowski/ sekc. Tomasz Wiszniewski