Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

We wtorek o 7:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej odebrało zgłoszenie o oderwanym konarze drzewa, który oparł się o linie energetyczne na terenie Wawra. Dodatkowo konar wisiał nad nieutwardzonym odcinkiem drogi, stwarzając tym samym zagrożenie dla przemieszczających się tym duktem ludzi.

Na miejscu okazało się, że odłamana część dębu to konar o długości ok. 15 metrów i średnicy ok. 70 centymetrów. Po odłączeniu zasilania w uszkodzonej linii energetycznej ratownicy przystąpili do usuwania zagrożenia. Z uwagi na duży rozmiar i wagę odłamanego elementu drzewa, działania prowadzone były etapami z zachowaniem szczególnej ostrożności. Działania przy ul. Podmokłej trwały do godziny 10:00.

Tekst: asp. Marcin Rybski

Foto: JRG 12