Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 13.05.2020 r. w godzinach popołudniowych Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy przyjęło zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów osobowych na trasie S8 w kierunku Żoliborza. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG 16 oraz zastęp z OSP Ożarów Mazowiecki.

Po przybyciu pierwszego zastępu i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, iż w kolizji ucierpiały trzy osoby, którym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc.

Pozostałe działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu dwóch pasów jezdni oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Dodatkowo wykonano sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięto uszkodzone pojazdy na pas awaryjny.
Tekst: mł. kpt. Paweł Duraziński
Zdjęcia: st. kpt. Przemysław Girgiel