Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 9 maja o godzinie 21:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Nowowiejską. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25 oraz GBA-Rt 2,9/1,6 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3. Na miejsce udała się również Grupa Operacyjna Miasta.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe. Pierwszy znajdował się na torowisku, natomiast drugi po uderzeniu w latarnie blokował przejazd w kierunku Mokotowa. Prowadzący pojazdy znajdowali się po za autami, natomiast pasażerka jednego z samochodów była uwięziona w samochodzie i posiadała liczne obrażenia zewnętrzne.

Zadania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanej pasażerce kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wykonaniu dostępu i ewakuacji jej z rozbitego auta. Dalsze działania polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni, a następnie po uzgodnieniu z Policją przemieszczeniu pojazdów w bezpieczne miejsce, aby udrożnić ruch.

Akcja trwała do godziny 23:40 i brało w niej udział 10 strażaków.

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: JRG nr 3, zmiana 1