Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 06:40 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie  o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Grochowskiej i Zamienieckiej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,9/16/340.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję dwóch samochodów osobowych, w wyniku której zablokowany był przejazd od strony ul. Zamienieckiej. Kierujący Volvo po uderzeniu zjechał na pobocze uszkadzając zaparkowany samochód. Autami podróżowali jedynie kierowcy. Żaden z mężczyzn nie posiadał widocznych obrażeń i nie uskarżał się na jakiekolwiek dolegliwości.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w jednym z pojazdów oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po konsultacji z Dyżurnym Policji uszkodzonego Fiata usunięto na pobocze w celu udrożniania przejazdu. W działaniach trwających pół godziny brało udział 10 strażaków.

Tekst i zdjęcia:st. kpt. Piotr Turowski