Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 14:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. Znanej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 7: GBA-Rt 2/16, GCBA 5/32, SCH 37 oraz SLRR wraz z Dowódcą JRG.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zauważono wydobywający się dym z okien opuszczonego budynku. Po dotarciu do źródła ognia stwierdzono, że wewnątrz pustostanu palą się śmieci. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu jednego prądu wody do wnętrza pustostanu i ugaszeniu śmieci. Jednocześnie prowadzono przeszukanie pozostałych pomieszczeń oraz oddymianie przy użyciu wentylatora. Po ugaszeniu konstrukcję budynku narażoną na działanie temperatury sprawdzono kamerą termowizyjną.

W akcji trwającej 50 minut brało udział 12 ratowników oraz Patrol Policji.

Zdjęcia: bryg. Piotr Gugała

Tekst: mł. kpt. Andrzej Magda