Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 09:35 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ul. Ostrobramskiej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA2/16 Pr-750 i GBARt 2,9/16/340.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Renault Scenic, który z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Pojazd blokował jeden pas ruchu w kierunku centrum. Autem podróżowała jedna osoba, która w trakcie dojazdu PSP znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów gaśniczych oraz pachołków ostrzegawczych. Następnie, wspólnie z załogą ZRM przetransportowano poszkodowanego do karetki. Dalsze działania prowadził patrol Policji.

Tekst: kpt. Grzegorz Napora
Zdjęcia: mł. asp. Łukasz Anczkiewicz