Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 23: 00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic. Domaniewskiej i Rodziny Hiszpańskich. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 9: GBA Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do wypadku z udziałem dwóch aut. W zdarzeniu brały udział dwie osoby, które znajdowały się poza pojazdami i do chwili przekazania Ratownikom Medycznym pozostały pod opieką strażaków. Po wykonaniu wstępnych badań zostały zabrane do jednego z warszawskich szpitali na szczegółowe badania. 

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu napięcia w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

W akcji trwającej pół godziny brało udział 9 ratowników PSP, Pogotowie oraz Policja.

Tekst: asp Rafał zagóra

Zdjęcia: mł asp. Kazimierz Kępka