Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 20 maja o godzinie 16:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z pomieszczeń budynku przy ulicy Barskiej. Do działań zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3: GBA-Rt 2,5/25, GCBA 5/32, SCD-41 oraz GBA-Rt 2,9/16 z JRG SGSP. Na miejsce udała się również Grupa Operacyjna Miasta.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono wydobywający się dym z okien na 1 piętrze. Po przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pożarem objęte jest jedno pomieszczenie Ośrodka Szkolno Wychowawczego, a wszyscy jego podopieczni zostali ewakuowani na zewnątrz budynku.

Zadania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu gazu i prądu do budynku, sprawieniu linii gaśniczej do palącego się pomieszczenia oraz jednoczesnym przeszukaniu wyższych kondygnacji wykluczając obecność osób poszkodowanych.

Po ugaszeniu wyposażenia pokoju przystąpiono do wentylacji klatki schodowej i korytarzy, a pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia.

 Akcja trwała do godziny 17:49 i brało w niej udział 21 strażaków.

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: JRG nr 3, zmiana 3