Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 21:20 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 z Miejskiego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem na przejeździe przy ul. Makowskiej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,9/16/340 z JRG 8.

Po dojeździe zastępów PSP na miejsce zdarzenia, zastano pociąg SKM wbity w samochód osobowy. Pojazdem podróżowała jedna osoba. Kobieta była przytomna, w kontakcie słowno-logicznym z widocznym obrażeniami. Poszkodowana znajdowała się wewnątrz pojazdu. Składem pociągu podróżowało 90 pasażerów. Wszyscy opuścili wagony samodzielnie i  nie zgłaszali żadnych dolegliwości.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz ewakuacji z wnętrza pojazdu na desce ortopedycznej. Kobietę przekazano przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Następnie odłączono akumulator w  Audi. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Komisje Kolejową samochód osobowy usunięto z torowiska.

W działaniach trwających ponad dwie godziny brało udział 10 strażaków.

Tekst i zdjęcia: asp. Jakub Jastrzembski