Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 24 maja o godzinie 15:44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku przy ulicy Drogomilskiej. Do działań zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7: GBA-Rt 2/16, GCBA 5/32, SCH-32 oraz GBA 2,5/16 z JRG 2. Na miejsce udała się również Grupa Operacyjna Miasta, Grupa Operacyjna Województwa oraz D-ca JRG 7.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził wydobywające się płomienie i dym z okien na 2 piętrze budynku. W wyniku przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że oddziaływanie termiczne pożaru zmusiło jednego z lokatorów do ucieczki z mieszkania przez okno, przed przybyciem PSP. Ponadto otrzymano informacje, że wewnątrz mieszkania objętego pożarem najprawdopodobniej znajdują się jeszcze dwie osoby.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu dwóch linii gaśniczych tj. jedną po klatce schodowej drugą w celu „resetu” pożaru oraz udzieleniu KPP poszkodowanym. Po ugaszeniu pożaru jego miejsce sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia. Lokale mieszkalne znajdujące się na wyższych kondygnacjach sprawdzono miernikiem wielogazowym również nie stwierdzając zagrożenia. Następnie przystąpiono do wentylacji klatki schodowej i korytarzy. Po zakończeniu działań gaśniczych usunięto luźne elementy elewacji, które uległy uszkodzeniu w czasie pożaru.

 Akcja trwała do godziny 17:58 i brało w niej udział 23 strażaków.

 Zdjęcia: bryg. Piotr Gugała

Tekst: JRG 7