Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 29 maja o godzinie 10:26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku przy ulicy Sucharskiego. Do działań zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7: GBA-Rt 2/16, GCBA 5/32, SCH-37 oraz SLRR z Dowódcą JRG.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR uzyskał informację, iż doszło do pożaru pomieszczenia kuchennego w mieszkaniu na 9 piętrze budynku wielorodzinnego. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawieniu linii gaśniczej po klatce schodowej. Następnie Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych po wejściu do lokalu stwierdzili występowanie lekkiego zadymienia, którego przyczyną był pożar zmywarki oraz częściowo jej zabudowy. Po ugaszeniu pożaru jego miejsce sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia. Równolegle z działaniami gaśniczymi prowadzono wentylację klatki schodowej. Po przewietrzeniu mieszkania sprawdzono je miernikiem wielogazowym. W wyniku kontroli nie stwierdzono zagrożenia.

Akcja trwała do godziny 11:26 i brało w niej udział 14 strażaków.

Zdjęcia: bryg. Piotr Gugała

Tekst: JRG 7