Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 00:15 SKKM PSP m.st. Warszawa otrzymało zgłoszenie o gęstym zadymieniu wydobywającym się z opustoszałych budynków przy ulicy Pieńkowskiego. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy z JRG 9: GBA-Rt 2,5/25 GCBA 5/32 oraz SD31.

Po dojeździe na miejsce, w wyniku rozpoznania stwierdzono, że w jednym z pomieszczeń, najprawdopodobniej zajmowanym przez osoby bezdomne doszło do pożaru śmieci. Gęsty dym spowodowany był dużą ilością tworzyw sztucznych, które uległy zapaleniu.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca działań oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na pożar, Po ugaszeniu konieczne okazało się przeprowadzenie prac rozbiórkowych elementów ścian i sufitu gdyż w wyniku wysokiej temperatury uległy nadpaleniu.

Na koniec sprawdzono pogorzelisko kamerą termowizyjną aby wykluczyć kolejne zarzewia ognia. Na miejsce przybył również patrol Policji. Działania trwające 90 minut prowadzone były przez 11 strażaków.

Tekst: asp. Rafał Zagóra

Zdjęcia: mł. asp. Kazimierz Kępka