Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 9:24 strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 12 zostali alarmowo dysponowani do zdarzenia na ul. Trakt Brzeski. W zgłoszeniu zawarta była informacja, że do wypadku doszło na pasie drogi w kierunku Mińska Mazowieckiego. Do akcji wyjechały GBA-RT, GCBA i SLRR z JRG 12 oraz GCBA z OSP Wesoła.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowodzący przekazał informację, że doszło do zderzenia pięciu samochodów osobowych. W wyniku zaistniałej sytuacji kierujący jednym z pojazdów poniósł śmierć na miejscu. Kolejna ranna osoba została przetransportowana decyzją lekarza do szpitala w celu wykonania szczegółowych badań diagnostycznych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odłączeniu zasilania w rozbitych pojazdach i posypaniu sorbentem rozlanych płynów eksploatacyjnych. Teren wypadku wygrodzono i umożliwiono bezpieczną pracę innym funkcjonariuszom prowadzącym swoje czynności. Powrót do koszar zastępy zanotowały o godzinie 12:24.

Tekst: asp. Marcin Rybski

Foto: JRG 12