Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 15:30 zastępy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego "WARSZAWA 8" zostały zadysponowane do usunięcia skutków zdarzenia, do którego doszło przy ul. Świerkowej w miejscowości Stanisławów Pierwszy w powiecie legionowskim.

Na miejscu zdarzenia, w pierwszej kolejności, działały zastępy PSP i OSP z powiatu legionowskiego. Jak ustaliła Policja, kierowca samochodu ciężarowego chciał ominąć rowerzystkę i stracił panowanie nad pojazdem, czego skutkiem było wpadnięcie do Kanału Żerańskiego.

Działania SGRT polegały na postawieniu ciężarówki na koła, a następnie jej wyciągnięciu z wody przy użyciu wyciągarek zamontowanych na ramieniu samochodu SCRt Rotator.

W działaniach trwających ponad 5 godzin, brało udział 31 strażaków, 12 zastępów Straży Pożarnej oraz dwie jednostki pływające.

Tekst: kpt. Adam Laskowski
Zdjęcia: ogn. Krystian Suliński