Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 15 lipca o godzinie 20:06 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty na zjeździe z Mostu Łazienkowskiego.  Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25 oraz GCBA 5/32 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w wypadku uczestniczył samochód osobowy oraz motocykl, który leżał na jezdni w kierunku Pragi blokując ruch. Kierujący jednośladem leżał zaś na zjeździe z Mostu Łazienkowskiego i znajdował się już pod opieką przybyłego wcześniej na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Zadania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. Następnie po uzgodnieniu z Policją przemieszczono rozbity motocykl w bezpieczne miejsce aby udrożnić ruch.

Akcja trwała do godziny 21:09 i brało w niej udział 10 strażaków.

 Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: st. str. Paweł Możdzonek