Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 19 lipca o godzinie 9:07 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o wypadku z uddziałem autobusu na Rondzie Zesłańców Syberyjskich. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25, GCBA 5/32 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3 oraz GBA-Rt 2,5/16 z JRG 2. Na miejsce udała się również Grupa Operacyjna Miasta.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że doszło do zderzenia autobusu miejskiego z autem osobowym. Osoby podróżujące autobusem opuściły pojazd o własnych siłach nie uskarżając się na żadne dolegliwości, natomiast w aucie osobowym znajdował się pasażer, który ze względu na deformacje pojazdu nie był w stanie samodzielnie go opuścić.

Zadania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach, dokonaniu dostępu do osoby poszkodowanej w samochodzie osobowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. Następnie na prośbę Policji usunięto z jezdni rozbite auto.

Akcja trwała do godziny 10:11 i brało w niej udział 16 strażaków.

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: JRG nr 3, zmiana 3