Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 19.07.2020r. po godz. 1:30 w nocy do punktu alarmowego JRG 6 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ul. Broniewskiego.

 Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 6 GBA, SRt  oraz  GBA-Rt z JRG SGSP. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w zderzeniu uczestniczyły dwa pojazdy: Skoda City oraz Autobus Komunikacji Miejskiej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji kierowcy z pojazdu osobowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W wyniku zderzenia kierowca samochodu osobowego została odwieziony do szpitala na badania. Autobusem podróżowało troje pasażerów, żaden nie został poszkodowany.

Po zderzeniu autobus zjechał na torowisko niszcząc barierki bezpieczeństwa oraz wyposażenie przystanku tramwajowego. Z auta osobowego silnik został wyrwany i wyrzucony na jeden z pasów drogowych.

W działaniach które trwały około 2 godz. banały udział: trzy zastępy PSP, dwie załogi ZRM, trzy załogi Policji, nadzór ruchu KM.

Tekst: mł. asp. Maciej Krysiński

Zdjęcia: mł. ogon. Karol Fidor