Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godz. 09:07 do Punktu Alarmowego JRG 7 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Ożarowskiej. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy GBA-Rt 2/16/4, GCBA 5/32/2,5, GCBA 8/56 z JRG7 oraz zastęp SCH 37 z JRG 4.  Na miejsce udał się również SLRR z Dowódcą JRG.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia dokonano rozpoznania. W jego wyniku ustalono, że doszło do pożaru w jednym z lokali mieszkalnych znajdujących się na 2 piętrze budynku.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz forsowaniu drzwi wejściowych do mieszkania. Z uwagi na solidną konstrukcję drzwi wejściowych, prowadzone były równoległe działania zewnętrzne. Polegały one na zjeździe ratownika z dachu przy użyciu technik linowych i wejściu do mieszkania przez okno. Wewnątrz lokalu znajdowała się jedna osoba, której udzielono KPP. Ponadto ustalono, iż źródłem zadymienia wewnątrz mieszkania była przypalona potrawa.

 W akcji trwającej 76 minut brało udział 16 strażaków.

Tekst: JRG 7

Zdjęcia: bryg. Piotr Gugała