Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 13:23 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym z bloków przy ul. Umińskiego. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750,GCBA 5/32/2,5 i SCD-37 oraz SLRR.

Po przybyciu pod wskazany adres KDR uzyskał informację od osób zgłaszających o pożarze w lokalu na pierwszym piętrze. Osoby zajmujące mieszkanie czekały na dole przed wejściem do budynku. Poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dostaniu się do mieszkania przez drzwi wejściowe przy pomocy sprzętu burzącego. Jedna z rot odłączyła prąd i gaz w lokalu. Następnie podano prąd wody w natarciu na źródło pożaru. Po zakończeniu działań gaśniczych teren pogorzeliska sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej nie stwierdzając zagrożenia pożarowego. Lokal mieszkalny oraz klatkę schodową przewietrzono przy pomocy wentylatora osiowego.

W działaniach trwających około godziny brało udział 13 strażaków.

Tekst i zdjęcia:mł. asp. Arkadiusz Graczyk