Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 10:38 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Zamienieckiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i  GBARt 2,9/16/340.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy, którzy wydostali się samodzielnie z pojazdów przed przybyciem zastępów PSP. Jednemu z mężczyzn udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy przez przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz zasypaniu sorbentem rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez patrol Policji WRD pojazdy usunięto na pobocze drogi.

W akcji trwającej około 40 minut brało udział 10 strażaków.

Tekst: ogn. Krzysztof Miłkowski
Zdjęcia: sekc. Rafał Sural