Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 17:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na al. Stanów Zjednoczonych. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i GRARt 2,9/16/340 z JRG 8 wraz z Grupą Operacyjną Miasta.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy wraz z naczepą, który uderzył w barierę ograniczającą wysokość pojazdów przejeżdżających na drodze. Kierowca Renault w chwili przybycia zastępów PSP przebywał w kabinie. Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego Pojazd ciężarowy blokował dwa pasy ruchu w kierunku Ronda Wiatraczna. Do akcji zadysponowano dodatkowo SCDz40 Volvo i SCRt Megacity  z JRG 10.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uniesieniu stalowej konstrukcji przy pomocy dźwigu należącego do firmy wykonującej roboty budowlane. Pozwoliło to na wyciągnięcie pojazdu ciężarowego i odholowanie na najbliższy parking. Dalsze czynności prowadzone były przez patrol Policji.

Tekst i zdjęcia: mł. asp. Arkadiusz Graczyk