Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 13:56 do SK KM PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku drewnianego przy ul. Patriotów w Wawrze. Do akcji dysponowano zastępy z JRG 12, JRG 8, OSP Radość, OSP Stara Miłosna i OSP Wesoła.

W momencie przybycia na miejsce zastępów PSP, strażacy zastali mocno rozwinięty pożar domu. Piętrowy drewniany budynek był zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Jagienki / Patriotów. Z uwagi na silne promieniowanie cieplne od strony pożaru działania w pierwszej fazie akcji polegały na zabezpieczeniu terenu i przegrupowaniu sił i środków. Działania prowadzono jednocześnie w obronie i w natarciu. Rozkazem dowodzącego skierowano na źródło ognia pięć linii gaśniczych.  W trakcie działań gaśniczych budynek był sukcesywnie przeszukiwany pod kątem osób poszkodowanych. Ostatecznie nikt w skutek zaistniałej sytuacji nie został ranny.

Powrót do koszar ostatniego zastępu zanotowano o godzinie 21:00.

Tekst: asp. Marcin Rybski

Foto: JRG 12