Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 14:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Zagójskiej. Do akcji zadysponowano zastęp GBA 2/16 Pr-750 z JRG 8 i GBARt 2/30/2,5 z JRG 5.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że miała miejsce kolizja dwóch samochodów osobowych. Autami podróżowały łącznie trzy osoby. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń i nie uskarżał się na jakiekolwiek dolegliwości.

W pierwszej kolejności działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz zasypaniu sorbentem rozlanych płynów eksploatacyjnych. W porozumieniu z Policją pojazdy pozostały na jezdni do czasu zabrania przez pomoc drogową. W działaniach trwających ponad pół godziny brało udział 11 strażaków.

Tekst i zdjęcia: mł. asp. Tomasz Łukasik