Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 13:50 od właściciela budynku przy ul. Brodnickiej zostało przyjęte zgłoszenie o pożarze drewnianego domu. Mężczyzna zgłosił, że cały budynek jest w ogniu. Do akcji dysponowano strażaków z JRG 12, JRG 8, OSP Stara Miłosna i OSP Wesoła.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów Państwowej Straży Pożarnej, dowodzący akcją potwierdził treść zgłoszenia. Płonął cały dach budynku. Rozkazem Kierującego Działaniami Ratowniczymi akcję podzielono na dwa odcinki bojowe. Pierwszy zbudowano od południowej strony obiektu, drugi od północnej podając razem trzy prądy wody w natarciu na źródło ognia. Po przybyciu kolejnych zastępów na miejsce akcji, w celu zwiększenia skuteczności gaszenia podano jeszcze dwa prądy wody. Z względu na brak sieci hydrantowej w rejonie działań, woda na miejsce pożaru była dostarczana metodą dowożenia przez trzy samochody GCBA. Z uwagi na wysoką temperaturę powietrza, dużą intensywność działań ratowniczo – gaśniczych, KDR na miejsce zadysponował w zabezpieczeniu Zespół Ratownictwa Medycznego i zastęp SPgaz z JRG 9.

Działania przy ul. Brodnickiej zakończono o godzinie 18:00.

Tekst i foto: asp. Marcin Rybski