Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 23:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Trasie Siekierkowskiej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,9/16/340 z JRG 8.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który prawdopodobnie wpadł w poślizg, uderzył w bariery ochronne i zablokował dwa pas ruchu. Silnik znajdował się około 100 metrów od auta. Z relacji świadków wynikało, że pojazdem podróżowały dwie osoby. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, a pasażerka przybywała pod opieką Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym aucie oraz sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez WRD, uprzątnięto z jezdni części pojazdu.

Tekst: mł. bryg. Paweł Adamczyk
Zdjęcia: st. ogn. Maciej Karłowicz