Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 26 sierpnia o godzinie 08:06 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o kolizji na Alei Prymasa Tysiąclecia, w której brały udział dwa pojazdy. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/30/2,5, GBA-Rt 2/16/4 oraz SLRR wraz z D-cą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach nie uskarżając się na żadne dolegliwości. W wyniku kolizji został zablokowany został pas ruchu w kierunku ulicy Obozowej. Następstwem zdarzenia było kolejna kolizja około 50 m od pierwotnego miejsca zdarzenia, która polegała na uderzeniu pojazdu w barierę dźwiękochłonną.

Zadania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Akcja trwała do godziny 09:32 i brało w niej udział 12 strażaków.

Tekst i zdjęcia: JRG 7