Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 17:25 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Korkowej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750, GBARt 2,9/16/340.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono kolizję dwóch samochodów osobowych w wyniku której uszkodzone zostały dodatkowo dwa inne zaparkowane pojazdy. Autami podróżowały łącznie cztery osoby. Po wstępnym przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego dwójka uczestników zdarzenia zastała zabrana do szpitala.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz zasypaniu sorbentem rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych. Dalsze czynności prowadził patrol Policji z WRD. W akcji trwającej około 50 minut brało udział 10 strażaków.

Tekst: mł. bryg. Paweł Adamczyk
Zdjęcia: st. ogn. Maciej Karłowicz