Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 11:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego m. st Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania znajdującego się przy ulicy Wołodyjowskiego. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 9: GBA-Rt 2,5/25/2,5, SD-31, SLRR z Dowódcami jednostki, z JRG 17: GCBA 5/32/2,5.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP zauważono dym wydobywający się z okien mieszkania. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, siłowym otwarciu drzwi i podaniu jednego prądu wody w natarciu. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono mieszkanie oraz klatkę schodową. W wyniku pożaru jedna osoba doznała obrażeń. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Tekst: mł. kpt. Łasica Maciej

Zdjęcia: mł. bryg. Marczak Marcin