Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 30 sierpnia o godzinie 14:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku przy ulicy Legendy. Do działań zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 7: GBA-Rt 2,5/30/2,5; GBA-Rt 2,5/30/2,5; SCH 37 oraz z JRG nr 2: GBA-Rt 2,5/16 Pr250.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar pomieszczenia piwnicznego, czego zewnętrzną oznaką było wydobywające się gęste zadymienie z okna piwnicy.

Zadania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w budynku, podaniu jednego prądu wody w natarciu na pożar oraz ewakuacji jednej osoby z drugiego piętra budynku.  Poszkodowanemu mężczyźnie udzielono KPP. Następnie budynek oddymiono oraz sprawdzono miernikiem wielogazowy nie stwierdzając występowania zagrożenia.

Działania ratowniczo- gaśnicze trwały 83 minuty i brało w nich udział 18 strażaków.

Tekst i zdjęcia: JRG 7