Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W sobotni wieczór SK KM PSP m. st. Warszawy odebrało zgłoszenie o wypadku do którego doszło na Wale Miedzeszyńskim. Świadkowie zdarzenia przekazali informację, że został potracony człowiek na przejściu dla pieszych. Do akcji dysponowano dwa zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę, który leżał obok drogi nie dając żadnych oznak życia. Natychmiast przystąpiono do wykonania czynności przywracających funkcje życiowe. Kwalifikowana pomoc przedmedyczna była kontynuowana do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Czynności ratownicze na miejscu były prowadzone jeszcze przez kilkadziesiąt minut. Ostatecznie lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. Działania ratowników Państwowej Straży Pożarnej na Wale Miedzeszyńskim trwały do godziny 21:50.

Tekst: asp. Marcin Rybski

Foto: JRG 12