Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 10:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Kajki i Czecha. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,9/16/340 z JRG 8.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził zderzenie dwóch samochodów osobowych. Volvo znajdowało się na poboczu ul. Czecha. Peugeot blokował jeden pas ruchu na ul. Kajki. Autami podróżowały w sumie trzy osoby. Kierujący opuścili pojazdy o własnych siłach. Jeden z nich znajdywał się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. W samochodzie marki Peugeot z powodu wgniecionych drzwi uwięziona była pasażerka. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów pożarniczych oraz pachołków ostrzegawczych. Następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych uzyskano dostęp do poszkodowanej. Kobietą natychmiast zajęła się załoga ZRM.

Po wstępnym przebadaniu podjęto decyzje, aby kierującego i pasażerkę z Peugeota przewieść do szpitala. W uszkodzonym aucie odłączono akumulator oraz uprzątnięto z jezdni elementy karoserii. Na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji prowadzący dalej swojej czynności.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski