Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Kilka minut przed godziną 14:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku mieszkalnym przy ul. Strumykowej.

Do działań zadysponowano dwa zastępy gaśnicze oraz podnośnik hydrauliczny z JRG nr 10, dwa zastępy gaśnicze z JRG nr 1 oraz Grupę Operacyjną Miasta.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia uzyskano informacje od lokatorów, że z mieszkania na czwartym piętrze wydobywa się dym. W toku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pożarem objęte są materiały składowane na balkonie. Ze względu na brak możliwości rozstawienia podnośnika hydraulicznego podjęto decyzję o rozwinięciu linii gaśniczej po klatce schodowej i wyważeniu drzwi do lokalu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, a następnie podaniu jednego prądu wody w natarciu na źródło pożaru. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi rozpoczęto przeszukiwanie pomieszczeń oraz oddymianie klatki schodowej poprzez uruchomienie klapy dymowej oraz użycie wentylatora osiowego. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie stwierdziła zagrożenia.

Tekst i zdjęcia: kpt. Adam Laskowski