Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 15:15 do Stanowiska Kierowania KM PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Grochowskiej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GBARt 2,9/16/1 oraz SLRR z Dowódcą JRG nr 8.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek samochodu osobowego z motocyklem. Kierowca samochodu osobowego nie odniósł żadnych obrażeń, kierowca Suzuki w chwili przybycia zastępów PSP leżał na wysepce pomiędzy ulicami.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu oceny stanu poszkodowanego i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W toku działań odłączono akumulator w motocyklu oraz zasypano sorbentem płyny eksploatacyjne wyciekłe z pojazdów. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanego mężczyznę.

W akcji trwającej około godziny brało udział 11 strażaków.

Tekst i zdjęcia: st. ogn. Robert Rosłaniec