Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 08:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Trasie Siekierkowskiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i  GBARt 2,9/16/1.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy. Jedne z mężczyzn znajdował się na zewnątrz pojazdu i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Drugi kierowca z widocznymi obrażeniami przebywał w pojeździe pod opieką osób postronnych.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wstępnym zaopatrzeniu poszkodowanego. Następnie mężczyznę ewakuowano na zewnątrz, udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze czynności PSP polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zasypaniu sorbentem rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych. Dalsze czynności prowadził Patrol Policji.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. Paweł Adamczyk