Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 2:30 Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 11 otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego przy ul. Nokturnu. Do zdarzenia z JRG nr 11 zadysponowano zastęp GBARt 3/16/4.2 oraz GCBA 5/32/2.5.

Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku jednorodzinnego wraz z sąsiadującymi budynkami gospodarczymi. Pożar był w fazie rozwiniętej, dlatego na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe zastępy. Właściciel przebywający w obiekcie ewakuował się przed przybyciem zastępów PSP. Działania strażaków w pierwszej fazie akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na pożar oraz jednego prądu gaśniczego w obronie na sąsiedni budynek. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko zostało sprawdzone kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ognisk pożaru.

W działaniach trwających do godzin porannych brało udział 9 zastępów PSP (35 ratowników) oraz 2 zastępy OSP (12 ratowników).

Zdjęcia: zmiana I

Tekst: zmiana II