Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 17:15 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Nowaka-Jeziorańskiego. Do akcji zadysponowano zastępy: GBARt 2,9/16/1 i GCBA 5/32/2,5.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby. Kierowca jednego z pojazdów oraz pasaże z drugiego auta uskarżali się na dolegliwości powstałe w wyniku zderzenia. Wszyscy znajdowali się na zewnątrz aut.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz zasypaniu sorbentem rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych. Poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy.  Przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego przejęły poszkodowanych.

W akcji trwającej około godziny brało udział 10 strażaków.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski