Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 13:00 zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 został zadysponowany do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR podczas rozpoznania ustalił, iż otyła osoba w stanie zagrożenia życia wymaga transportu do szpitala. Ze względu na wagę oraz gabaryty lokatorki, które przekraczały możliwości transportowe karetki na miejsce zadysponowano zastęp SRMed z JRG 8. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przetransportowaniu osoby na specjalistycznych noszach półsked do samochodu ratownictwa medycznego i dalej do szpitala. Podczas transportu opiekę medyczną nad poszkodowaną cały czas sprawował Zespół Ratownictwa Medycznego posiadający stałą łączność radiową z przedziałem kierowcy.

Tekst: mł. asp. Arkadiusz Graczyk
Zdjęcia: st. str. Jakub Bernaciak JRG 3