Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 9:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Marywilskiej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 10: GBA 2/16/2,5 oraz SCRt Scania.

Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję samochodu osobowego z ciężarowym na skrzyżowaniu ulic Marywilskiej i Kupieckiej. W chwili przybycia kierujący przebywali na zewnątrz pojazdów i nie potrzebowali pomocy medycznej. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone poprzez odpowiednie ustawienie samochodów ratowniczych. Działania zastępów polegały na odłączeniu akumulatorów, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych a następnie przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi.

tekst i zdjęcia: kpt. Adam Laskowski