Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 12:41 osoby postronne zgłosiły pod numerem alarmowym 112 pożar budynku przy Wale Miedzeszyńskim. Do akcji dysponowano zastępy z JRG 12 i OSP Wesoła. Na miejscu KDR otrzymał informację od świadków, że wewnątrz płonącego obiektu może znajdować się mężczyzna.

W momencie przybycia na miejsce zastępów gaśniczych płonął cały budynek. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i podaniu dwóch prądów wody w natarciu. Z uwagi na mocno rozwinięty pożar i mało stabilną konstrukcję budynku nie było możliwości szybkiego przeszukania domu. Po przygaszeniu pożaru ratownicy znaleźli wewnątrz zwęglone zwłoki mężczyzny. Na koniec budynek został częściowo rozebrany, tak by nie stwarzał dodatkowego zagrożenia dla osób wykonujących swoje czynności operacyjne na terenie pogorzeliska.

Powrót do koszar jednostki zanotowały o godzinie 15:43.

Foto i tekst: asp. Rybski Marcin