Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 16:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. Etiudy Rewolucyjnej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/30/2,5 i GCBA 8,5/56 SCANIA z JRG 9, GBA-Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5, SCD41 z JRG3, SCD37 z JRG 2 oraz SLRR z Grupą Operacyjną KM PSP.

Po przyjeździe na miejscu zdarzenia KDR stwierdził pożar lokalu mieszkalnego na poddaszu w fazie intensywnego rozwoju. Z okna mieszkania wydobywały się płomienie, które częściowo przenosiły się na dach. Działania zastępów PSP polegały na podaniu prądu wody na palące się wyposażenie mieszkania oraz ugaszeniu pożaru. Przy pomocy elektrycznego wentylatora osiowego oddymiono lokal. Wnętrze mieszkania sprawdzono kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się uniknąć rozprzestrzeniania się pożaru na poddasze. W działaniach trwających około dwóch godzin udział brało 26 strażaków. Przyczyny pożaru ustala Policja.

Tekst: mł. kpt. Piotr Wolny

Zdjęcia: st. asp. Tomasz Babula