Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Strona archiwalna

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.
Aktualna witryna znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa

Ostatnia aktualizacja treści: 15 styczeń 2021 roku. 

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 11:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego przy ul. Grochowskiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i GCBA 5/32/2,5.


Podczas dojazdu do miejsca zdarzenia zauważono gęsty czarny dym unoszący się nad budynkiem mieszkalnym. Zgodnie z przypuszczeniami strażaków pożar miał miejsce wewnątrz osiedla od strony ul. Kordeckiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy w całości objęty pożarem.
Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody na palący się pojazd. Po ugaszeniu pożaru przez strażaków na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji i kontynuował swoje czynności.

W działaniach trwających pół godziny brało udział 11 strażaków.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski